DVB-S (satelitní)

 

Omlouvám se, ale tato stránka již nebude aktualizována. V současnosti se zabývám pouze příjmem pozemní televize…

 

 

 

 

Pro ty, kteří chtějí rychle vědět cenu mého ověřeného satelitního kompletu pro Skylink (ceny platily pro rok 2020. Dnes již budou trochu vyšší…:

- receiver HD (s FastScan) za 2490,-Kč
- parabola hliníková 80cm za 890,-Kč
- konvertor pro 2 družice za 580,-Kč
- karta Skylink s aktivací, ale bez „Servisního poplatku“ za 1550,-Kč
- instalace 1400,-Kč + doprava Hradec Králové 150,-Kč, mimo H.K. 10,-Kč/km
- instalační materiál ( držák, koaxiální kabel, konektory, spoj.materiál… ) = cena na místě instalace

 

Proč satelit ?

 

S příchodem pozemního digitálního vysílání se snížila poptávka po příjmu satelitním ( DVB-S ). Těm z Vás, kteří berou sledování televize pouze jako hodně okrajovou záležitost jistě programy ČT1, ČT2, ČT4, ČT24, NOVA, PRIMA, NOVA CINEMA, PRIMA COOL, TV BARRANDOV, PRIMA LOVE atd… přijímané klasickou anténou v DVB-T2 postačují.

Pokud ale máte rádi rozmanitost a pestrost a s oblibou přepínáte větší množství programů, tak pro Vás je pořízení satelitního zařízení tou pravou volbou. Za „Servisní poplatek“ (viz níže) můžete navíc sledovat další programy – například : ÓČKO, MARKÍZA International, STV1, STV2, TA3, NOE TV ( + samozřejmě ČT1HD, ČT2HD, ČT4HD, ČT24HD, NOVA HD, PRIMA HD, NOVA CINEMA HD, PRIMA COOL HD, Prima ZOOM, TV BARRANDOV+Kino+Plus+Muzika, Prima Love, Nova ActionHD, Prima Zoom, Nova Gold, Nova 2, Prima Comedy Central, Prima MAX HD, Prima KRIMI a další… )

Tyto výše zmíněné programy jsou za 1.399,-Kč ročně (nebo za 2.399,-Kč na 2 roky) a pro jejich sledování musíte mít zakoupenu kartu SKYLINK. Pořízení karty je jednorázová investice a zaplatíte za ní cca 1540,-Kč včetně aktivace do systému Skylink.

Přístupová karta se zasouvá do satelitního přijímače ( receiveru ), který musí být vybaven vestavěným dekodérem PI-SYS IRDETO ( to je systém, kterým jsou přijímané programy kódovány ), nebo tzv.CI ( Common Interface ) slotem, do kterého se zasune patřičný dekódovací modul s Vaší kartou…

Vysílání na kartách SKYLINK je nyní kódováno většinou systémem Pi-SYS od firmy Irdeto.

V případě, že Vám stačí přijímat výše zmíněné programy na 1 Vašem televizoru, dodám Vám parabolu OP80, LNB, receiver, přístupovou kartu a nezbytný montážní materiál. Satelitní parabolu nainstaluji na jižní stěnu domu, signál zavedu koaxiálním kabelem až k Vašemu satelitnímu přijímači umístěnému u televizoru a nakonec provedu ladění a srovnání programů dle Vašeho přání.

Jste-li vlastníkem LCD televizoru, satelitní přijímač propojím s televizorem kabelem „HDMI“.

Je-li Váš televizor vybaven i DVB-S2 tunerem, externí satelitní receiver mít nemusíte. Stačí Vám přístupový modul a karta. Tyto se zasouvají do CI slotu Vašeho televizoru. Pokud ale televizor není vybaven funkci FastScan, budete mít s přelaďováním programů trápení…

Máte-li televizory dva tak místo jednovývodového ( single ) konvertoru ( LNB ) nainstaluji dvou a vícevývodový LNB – vše podle počtu Vašich TV přijímačů. Ale pozor – systém se potom trochu prodraží, protože ke KAŽDÉMU televizoru je třeba vždy samostatný satelitní přijímač + přístupová karta. I proto je dobré si od firmy Skylink pořídit druhou kartu ( karta NEXT ), za kterou sice budete platit 1.188,-Kč ročně, ale co si zaplatíte na „první“ kartě – ta samá programová nabídka bude i na kartě NEXT. Ke každé mateřské kartě je možné objednat maximálně dvě karty Skylink NEXT.

Vládnete-li cizími jazyky a nebo chcete např. více hudebních programů či rádi sledujete co se děje ve světě, tak v tom případě Vám doporučuji výše zmíněnou větší parabolu ( OP80 ), na kterou se přidá pár drobností ( nebo jen tzv. „Monoblock“ ) a rázem máte dalších zhruba 200 bezplatných zahraničních programů navíc…

Pokud se Vám líbí obraz kterým lákají zákazníky prodejci televizorů, musíte mít satelitní přijímač schopný zpracovávat signály ve vysokém rozlišení ( HD – High Definition ).

Pomalu přibývá programů vysílajících ve vysokém rozlišení. V základní nabídce (servisní poplatek) lze přijímat: ČT HD, NOVA HD, PRIMA HD, ČT4SPORT HD, Nova Cinema HD, Nova Action HD, Prima COOL HD… Pokud by Vám nevadilo placení ( 409,-Kč měsíčně – to je balíček KOMBI ), můžete mít běžných i HD programů podstatně více ( např. NOVA SPORT HD, Nova Sport 2 HD, EUROSPORT HD, DISCOVERY HD, HISTORY HD… ). K příjmu HD programů je tedy třeba přístupové karty firmy SKYLINK + patřičný „HD“ přijímač, nejlépe s označením „Skylink Ready“.

 

Homecast 3200 ird

 

SERVISNÍ POPLATEK

Skylink zavedl placeni takzvaného „Servisního poplatku“. Aktuální cena je na skylink.cz.

V případě že si budete platit nějaký balíček programů, tak servisní poplatek neplatíte.

POZOR: Servisní poplatek musíte platit i za ZÁKLADNÍ nabídku. Bez této platby si ani NOVU nepustíte…