DVB-S (satelitní)

Pro ty, kteří chtějí rychle vědět cenu mého ověřeného satelitního kompletu pro Skylink :

- receiver HD (Zircon Jazz s FastScan) za 2490,-Kč
- parabola hliníková 80cm za 890,-Kč
- konvertor pro 2 družice za 580,-Kč
- karta Skylink s aktivací, ale bez „Servisního poplatku“ za 1550,-Kč
- instalace 1400,-Kč + doprava Hradec Králové 150,-Kč, mimo H.K. 10,-Kč/km
- instalační materiál ( držák, koaxiální kabel, konektory, spoj.materiál… ) = cena na místě instalace

 

Proč satelit ?

 

S příchodem pozemního digitálního vysílání se snížila poptávka po příjmu satelitním ( DVB-S ). Těm z Vás, kteří berou sledování televize pouze jako hodně okrajovou záležitost jistě programy ČT1, ČT2, ČT4, ČT24, NOVA, PRIMA, NOVA CINEMA, PRIMA COOL, TV BARRANDOV, PRIMA LOVE atd… přijímané klasickou anténou postačují.

Pokud ale máte rádi rozmanitost a pestrost a s oblibou přepínáte větší množství programů, tak pro Vás je pořízení satelitního zařízení tou pravou volbou. Bez větších poplatků (je zde jen tzv.“Servisní poplatek-viz níže) můžete navíc sledovat další programy – například : ÓČKO, MARKÍZA International, STV1, STV2, TA3, NOE TV ( + samozřejmě ČT1HD, ČT2HD, ČT4HD, ČT24HD, NOVA HD, PRIMA HD, NOVA CINEMA HD, PRIMA COOL HD, Prima ZOOM, TV BARRANDOV+Kino+Plus+Muzika, Prima Love, Nova ActionHD, Prima Zoom, Nova Gold, Nova 2, Prima Comedy Central, Prima MAX HD, Prima KRIMI… )

Tyto výše zmíněné programy jsou za 1198,-Kč ročně a pro jejich sledování musíte mít zakoupenu kartu SKYLINK. Pořízení karty je jednorázová investice a zaplatíte za ní cca 1540,-Kč včetně aktivace do systému Skylink.

Přístupová karta se zasouvá do satelitního přijímače ( receiveru ), který musí být vybaven vestavěným dekodérem PI-SYS IRDETO ( to je systém, kterým jsou přijímané programy kódovány ), nebo tzv.CI ( Common Interface ) slotem, do kterého se zasune patřičný dekódovací modul s Vaší kartou…

Vysílání na kartách SKYLINK je nyní kódováno systémem Pi-SYS od firmy Irdeto.

V případě, že Vám stačí přijímat výše zmíněné programy na 1 Vašem televizoru, dodám Vám parabolu OP80, LNB, receiver, přístupovou kartu a nezbytný montážní materiál. Satelitní parabolu nainstaluji na jižní stěnu domu, signál zavedu koaxiálním kabelem až k Vašemu satelitnímu přijímači umístěnému u televizoru a nakonec provedu ladění a srovnání programů dle Vašeho přání.

Jste-li vlastníkem LCD televizoru, satelitní přijímač propojím s televizorem kabelem „HDMI“.

Je-li Váš televizor vybaven i DVB-S2 tunerem, externí satelitní receiver mít nemusíte. Stačí Vám přístupový modul a karta. Tyto se zasouvají do CI slotu Vašeho televizoru. Pokud ale televizor není vybaven funkci FastScan, budete mít s přelaďováním programů „trápení“…

Máte-li televizory dva tak místo jednovývodového ( single ) konvertoru ( LNB ) nainstaluji dvou a vícevývodový LNB – vše podle počtu Vašich TV přijímačů. Ale pozor – systém se potom trochu prodraží, protože ke KAŽDÉMU televizoru je třeba vždy samostatný satelitní přijímač + přístupová karta. I proto je dobré si od firmy Skylink pořídit druhou kartu ( karta NEXT ), za kterou sice budete platit 1.188,-Kč ročně, ale co si zaplatíte na „první“ kartě – ta samá programová nabídka bude i na kartě NEXT. Ke každé mateřské kartě je možné objednat maximálně dvě karty Skylink NEXT.

Vládnete-li cizími jazyky a nebo chcete např. více hudebních programů či rádi sledujete co se děje ve světě, tak v tom případě Vám doporučuji výše zmíněnou větší parabolu ( OP80 ), na kterou se přidá pár drobností ( nebo jen tzv. „Monoblock“ ) a rázem máte dalších zhruba 200 bezplatných zahraničních programů navíc… !

Pokud se Vám líbí obraz kterým lákají zákazníky prodejci televizorů a máte LCD či PLAZMU televizor, musíte mít satelitní přijímač schopný zpracovávat signály ve vysokém rozlišení ( HD – High Definition ).

Pomalu přibývá programů vysílajících ve vysokém rozlišení. V základní nabídce (servisní poplatek) lze přijímat: ČT HD, NOVA HD, PRIMA HD, ČT4SPORT HD, Nova Cinema HD, Nova Action HD, Prima COOL HD, JOJ Plus HD… Pokud by Vám nevadilo placení ( 387,-Kč měsíčně – to je balíček KOMBI ), můžete mít běžných i HD programů podstatně více ( např. NOVA SPORT HD, Nova Sport 2 HD, EUROSPORT HD, DISCOVERY HD, HISTORY HD… ). K příjmu HD programů je tedy třeba přístupové karty firmy SKYLINK + patřičný „HD“ přijímač, nejlépe s označením „Skylink Ready“.

 

Homecast 3200 ird

 

SERVISNÍ POPLATEK

Skylink zavedl placeni takzvaného „Servisního poplatku“ ve výši 1198,-Kč na 1 rok a pokud byste platili Sipem nebo inkasem z účtu, dělá to 89,-Kč měsíčně.

V případě že si budete platit nějaký balíček programů, tak servisní poplatek neplatíte.

POZOR: Servisní poplatek musíte platit i za ZÁKLADNÍ nabídku. Bez této platby si ani NOVU nepustíte…