Řešení pro dům + FOTO

Každý rodinný dům by měl mít na střeše anténní stožár, kde jsou umístěny antény pro příjem satelitu, pozemního signálu, bezdrátového internetu…

Umístění stožáru bývá různé : Buď přímo ve střeše prochází nejčastěji plastovou ( někdy i „keramickou“ ) stožárovou taškou, nebo je přivrtán ke komínu ( mělo by býti spíše „opásání“ než přivrtání ) či ke štítové zdi.
Umístění antén nemusí být vždy bezpodmínečně na střeše, ale mohou býti i v půdním prostoru. Toto se týká ale především DVB-T2 antén. Pro DVB-S a Wi-Fi ( za určitých podmínek ) je toto nepřijatelné.
Takže místo na satelitní parabolu či DVB-T2 anténu již máme – a co teď se signálem ? Antény je nejdříve nutné nasměrovat na správný vysílač či družici. V případě, že Vám stačí přijímat  naše pozemní programy, tak satelit mít nemusíte.

Pokud však toužíte po rozšířené nabídce a jste ochotni i platit měsíční či roční poplatky – satelitní příjem je nutností. Bez poplatků ( nepočítám Servisní poplatek, který se musí společnosti Skylink platit ) si u DVB-S polepšíte o programy ve vysokém rozlišení – může mít i volné například ČT HD, ČT Sport HD, NOVA HD, PRIMA HD, NOVA CINEMA HD, a další…

Neostýchejte se mě napsat i kvůli zdánlivé maličkosti. Vše se skládá z drobností. I malá chyba v návrhu Vašeho systému může způsobit Vaši nespokojenost s kvalitou TV signálu.

PŘIJEDU – VYSVĚTLÍM – NAINSTALUJI.

A jakou anténu tedy použít v případě, že byste si chtěli sami zaexperimentovat ?
Dá se říci, že můžete odzkoušet jakoukoliv. V místě silného signálu bez odrazů a s přímou viditelností na vysílač vyhoví prakticky každá anténa. DVB-T2 signál je relativně bezproblémový… Problém je že nevíte, zda-li je signál dostatečně kvalitní.

Potíž nastane v případě, že se Vám nepodaří naladit úplně všechny Vámi požadované programy a u naladěných programů začnete pozorovat výpadky a poruchy obrazu. Toto se projevuje takzvaným „kostičkováním“. Řešením je buď natočení antény správným směrem, kontrola případného zesilovače či důkladné změření kvality signálu v místě příjmu. Častým problémem je nesprávná volba typu zesilovače. Ten totiž může být přebuzen jakýmkoliv rušícím signálem (především LTE = vysokorychlostní internet mobilních operátorů) a „zahltí“ se.

No a jelikož se síť vysílačů rozrůstá a všechny nejsou stejným směrem, musíte použít více antén. Například v Třebechovicích chcete-li přijímat kvalitně všechny dostupné pozemní programy je zapotřebí 2 kusů antén: Severně (ČERNÁ HORA) + západně (CHLUM)…

V případě že se Vám dobrý obraz nedaří je nejlepší vyplnit FORMULÁŘ a já přijedu…

 

FM pro panelakovy byt Instalace stozaru-trojnozky plocha strecha Nesmeli jsme na fasadu... Parabola komin bungalov Servisni vuz Stara veranda-vysoky drzak Stozarova konstrukce do zateplne fasady Tesneni stozaru v plechove strese To bylo hodne vysoko... To byly snad nejlepsi drzaky... Uchyceni paraboly-vyklenek strechaTakové malé hnízdečko u výlezu na střechu...